Dubnové ráno s líny

1
243
dva líni ulovení na feeder
Inzerce

Na tu dobu, kdy začínají brát na jaře líni, se vždycky moc těším. Minulý  týden jsem ještě s líny neměl úspěch. Byl jsem proto plný očekávání, jak dopadne dnešní ranní pokus o ulovení zlaté rybky. Měl jsem, jako obvykle, jenom pár hodin lovu.

Chtěl jsem omezený čas využít na maximum, proto jsem po první půl hodině, kdy to s braním vypadalo všelijak, vytáhl i druhý prut. Použil jsem svoje oblíbené krmení na líny značky Lorpio. Na háček jsem dal hnojáky a na druhý prut zrnko kukuřice.

Na úvod jsem zakrmil čtyřmi krmítky krmení s kukuřicí. A kukuřici jsem průběžně přistřeloval prakem. Hned na začátek mi udělal radost líní double. Záběry přišly v rozestupu pár minut, takže nenastala žádná dramatická situace. A dvě krásné ryby byly v podběráku.

Po tomhle povzbudivém začátku jsem věděl, že ta správná doba na líny už je tady. Následovalo několik neproměněných záběrů a další dva líni. Potom se na lovném místě na chvíli ukázali kapři. Vytáhl jsem tři menší šupináče a přestal jsem chvíli krmit kukuřicí v naději, že kapři uvolní místo zpět línům.

Při podebírání posledního kapra jsem zlomil podběrákovou tyčku. Naštěstí praskl nejsilnější díl, takže jsem mohl podběrák dál používat, jen se mi o metr zkrátil.

Do konce mého času u vody zbývala necelá hodina. Během této doby mi zabrali ještě další dva líni. Úspěšnost nástrah byla vyrovnaná, hnojáci i kukuřice přinesly stejný počet línů. Všechny kapry jsem chytil jen na kukuřici. Používal jsem průběžnou montáž s krouceným vlasce. Návazce o průměru 0,14 mm v délce 25 cm. Háčky Owner Pin Hook vel. 12 a 14.

Už se těším na další výpravu na líny. Lov línů na feeder je pro mě tak trochu závislost. A s novými pruty je to vůbec libová záležitost. Oproti loňskému roku jsem trochu zjemnil výbavu a zdá se, že to byla dobrá volba.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

1 komentář

  1. Krásné povídání
    To já tady v Holandsju za 3 dni ani prd,pár promarněných záběrů 4 malé cejny a to vše.
    Nějak se celou zimu tady nedařilo .
    Josef

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno