Chytání na feeder: na čem opravdu záleží a na čem zas tak moc ne

0
867
cejn na method feeder
Inzerce

Občas se setkávám s tím, že, ve snaze chytat co nejlépe, si některé věci zbytečně komplikujeme. Všímám si toho u ostatních rybářů a s odstupem času také u sebe.

Jsou věci, na kterých při lovu na feeder opravdu záleží, a pak jsou věci, které jsou vedlejší a nemají zas takovou důležitost. Ty opravdu důležité věci poznáte snadno. Mají velký vliv na to, kolik toho chytneme. Ovlivňují počty záběrů, úspěšnost proměnění záběrů a zdolání ryb.

Tady je několik příkladů..

Vzdálenost a místo lovu

Chytám tak daleko, jak jsem schopný chytat přesně. Obvykle přesnost vyhrává nad velkou vzdáleností. Soustředím krmení na jedno místo, po náhozu dávám pozor, abych nepotáhnul s krmíktem. To obvykle stačí při rekreačním rybaření.

Krmení

Snažím se co nejvíce zjednodušit volbu krmení. Chytám na jednodruhové krmení, nejvýše míchám dva druhy. Na řeku přidám trochu hlíny. Místo vymýšlení kombinací krmení se raději zaměřuji na to, aby krmení správně fungovalo na dně.

K tomu není nutně potřeba síto, ale pečlivé postupné míchání krmení a následně průběžné dovlhčování během lovu.

Montáže

U montáží jsou klíčové dvě věci, ostrý háček a odolnost proti zamotání. Je lepší používat jednoduché montáže, které vám fungují. Pokud se nedaří proměňovat záběry, neměním rovnou celou montáž, ale zkouším nejprve jiné délky návazců.

Moje základní volba montáží pro většinu situací je:

Tyto základní montáže jen občas lehce modifikuji nebo vyměním za nějakou jinou, pokud to situace vyžaduje.

Nástrahy

Volbu nástrah se taky snažím si co nejvíce zjednodušit. Pro klasický feeder s košíkem jsem většinu loňské sezony odchytal se třemi nástrahami: červi, hnojáci a kukuřice.

Na method feeder chytám po většinu času s drobnými barevnými navoněnými kuličkami různých druhů (boilies, pelety) a kukuřicí. 

Do studené vody ještě doplňuji arzenál nástrah o pečivo, mrtvé červy a lančmít.

Závěr

Vyzkoušel jsem spoustu způsobů chytání na feeder. Hodně pokusů se zpětně ukázalo, jako slepá ulička. Chytal jsem často špatně a ryby mě za to po zásluze odměnily.

A chyby dělám pořád. Ale s každou vycházkou získávám nové zkušenosti a někam se posouvám. Můj důležitý poznatek ze všech předchozích neúspěchů je, že se už snažím nepřeskočit žádný z postupných kroků, při svém rybaření.

 

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno