Chladné podzimní ráno s method feederem

0
274
feederové pruty s křeslem

Po delší době jsem se dostal na pár hodin k vodě. Bylo pěkné podzimní ráno. Teploměr ukazoval 6°C a voda nejspíš neměla o moc víc. Chtěl jsem se pokusit ulovit nějakého toho kapříka ze studené vody v rámci naší zimní výzvy.

Navázal jsem jednoduchou method feederovou montáž. Použil jsem 30g krmítko, háček vel. 10 a 10 cm dlouhý návazec z 0,18 mm vlasce. Do krmítka jsem použil 4mm pstruží peletky. Na háček jsem zkoušel červy a ovocnou dumblesku.

method feederrové krmítko s peletkami

První záběr přišel na dumblesku asi po 45 minutách. Po chvilce mi ryba upadla. Vypadalo to na menšího kapříka. Ztracená ryba v takto chladné vodě zamrzí. To jsem ještě netušil, že to byl poslední záběr od kapra. Dál už jsem chytal jenom cejny.

cejn na method feeder
Když se kaprům nechce brát, cejni to zachraňují

I když se mi žádného kapra nepodařilo ulovit, bylo to příjemně strávené podzimní ráno. S cejny byla nakonec docela zábava. Alespoň se něco dělo. Teplé boty, oblečení a horký čaj s medem jsou při podzimní rybařině nepostradatelná součást výbavy!

Tentokrát to s kapry nevyšlo, ale brzo se o ně zase pokusím. Příště zkusím změnit krmení i nástrahu. Vyzkouším sladkou směs a pod háček rohlíkovou rolku.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here